Презентація на тему Левітан золота осінь. Урок російської мови з презентацією "Твори з картини І.І. Левітана "Золота осінь"". Що ти бачиш на передньому плані картини, а що вдалині

Розділи: Російська мова , Початкова школа , Конкурс «Презентація до уроку»

Презентація до уроку











Назад вперед

Увага! Попередній перегляд слайдів використовується виключно для ознайомлення та може не давати уявлення про всі можливості презентації. Якщо вас зацікавила ця робота, будь ласка, завантажте повну версію.

Цілі уроку:

  1. Формувати вміння складати художній опис картини.
  2. Розвивати творчу уяву дітей.
  3. Розвивати письмову мову та орфографічну пильність учнів.
  4. Розвивати вміння записувати текст з огляду на його структурні компоненти: початок, основну частину, висновок.

Хід уроку

Постановка навчальної задачі.

Хлопці, сьогодні на уроці ми вчитимемося писати твір по картині. Ми вчимося розуміти, яку важливу роль відіграє мистецтво в житті людини, як воно допомагає нам пізнати навколишній світ.

(Додаток. Слайд 1) «Знайомтеся: співак російської природи – художник Ісаак Ілліч Левітан».

Хлопці ви бачите портрет художника, який написав картину «Золота осінь». Картина була написана, коли йому було лише 19 років. 1880 року в Москві на виставці цю картину побачив і придбав Павло Михайлович Третьяков, творець знаменитої картинної галереї.

(Додаток. Слайд 2) «Сприйняття картини».

Давайте уважно розглянемо картину. Нам допоможе пробудити почуття, емоції, уяву музика П.І.Чайковського «Осіння пісня» із циклу «Пори року». (Звучить запис уривка твору.)

(Додаток. Слайд 3) Розмова за змістом картини.

  1. Який день змалював художник? (Ясний, сонячний, спокійний.)
  2. Що можна сказати про колір неба? (Блакитна, з білими хмарами, чиста.)
  3. Як колір допомагає художнику показати наближення пізньої осені? (Золото дерев; суха, жовта, бура трава.)
  4. Що ви можете сказати про відблиски світла у річці? (Вода в річці темно-синя, а вдалині – блакитна.)
  5. Якими художник зобразив дерева? (Жовті, золоті, різнокольорові, ошатні, строкаті.)
  6. Які фарби використовує художник, щоб показати своє ставлення до осені? (Хоча на картині присутні і холодні кольори, вся вона пронизана теплими тонами: жовтим, золотавим, зеленим, багряним, блакитним.)

(Додаток. Слайд 4) Завдання на розвиток творчої уяви.

Що спільного між картиною І.І.Левітана та віршем А.С.Пушкіна.

Учень читає уривок із вірша.

Похмура пора! Очей чарівність!
Приємна мені твоя прощальна краса -
Люблю я пишне в'янення природи,
У багрець і золото одягнені ліси.
У їхніх сінях вітру шум і свіже дихання,
І рідкісний сонця промінь, і перші морози,
І віддалені сивої зими погрози.

– (І у віршах Пушкіна, і на картині Левітана ми бачимо красу осінньої природи).

(Додаток. Слайд 5) Колективне складання плану твору.

  1. Як художник показав наближення осені? (Художнику вдалося передати прохолодне чисте осіннє повітря; багряні та жовті берези, бронзові дуби; бура осіння трава.)
  2. Яку роль відіграє колір у картині? (Вся картина Левітана пронизана світлом. Тут немає похмурих кольорів. Переважають яскраві фарби.)
  3. Які думки та почуття висловив художник у цій картині? (Художник змушує нас вдивитись у красу нашої природи та передає нам свою любов до неї.)
  4. Яке враження справляє картина? (Дивишся на картину і відчуваєш прохолодне, підбадьорливе осіннє повітря. Пейзаж не викликає смутку, художник малює «пишне в'янення природи».)

(Додаток. Слайд 6) Словниково-орфографічна робота.

  1. Встав пропущені букви в корені слова: жовтий, б...гряний, б...дрящий, з...л...ті, н...рядні, холодні, к.. .ртина, кр...сота, п...йзаж.
  2. Встав пропущені букви в приставці слова: пр...холодний, пр...низано, пр...сутнє, п...р...дає.
  3. Поясні лексичне значення слів:
    • Пейзаж - ... .
    • Багряний - ... .
    • Озимі - ... .

(Додаток. Слайд 7) Уявіть собі, що ви присутні у тих місцях, які зображені на картині І.І.Левітана «Золота осінь». Дайте відповідь на питання.

  1. Що вас оточує? (Художник зобразив нешироку річку, що спокійно несе свої води. Зліва, на високому березі річки розташувався березовий гайок, що накинув на себе золотисте вбрання. Справа – окремі дерева – це дуби в червоно-бронзових плащах. На передньому плані – річка. Вода в ній -синя, а вдалині - блакитна.Там, де річка робить плавний поворот, самотньо стоїть берізка.На задньому плані видно невелике село.Удалині видно поля, на яких зійшли озимі.)
  2. Чим ви любуєтеся? (Я любуюся «пишним природи в'яненням у чудовий осінній день. Я любуюсь лісом, який «точно теремо розписний, ліловий, золотий, багряний...».)
  3. Чим вам особливо подобається картина? (Це дуже знайомий і рідний пейзаж. Це моя Батьківщина – Росія.)
  4. Що вас змушує сумувати? (Картина світла, але нотки смутку присутні. Як тут не згадаєш рядки А.С. Пушкіна: «Похмура пора! Очаю чарівність! Приємна мені твоя прощальна краса...». Все дихає тишею та осіннім спокоєм. Природа готується до зимового сну. )

(Додаток. Слайд 8) Написання твору. (Структура твору.)

  1. З чого слід розпочати? (І.І.Левітана називають «відкривачем» краси російської землі. Ці краси знаходяться поряд з нами. Сила і талант художника полягає в тому, що він змушує вдивитися в знайому та рідну природу.)
  2. Що потрібно написати в основній частині тексту? (В основному треба описати побачене на картині. Слайд 7.)
  3. Якою буде кінцівка? (Які почуття, емоції викликає картина?) Слайд 7.

Написання твору.

Література:

  1. «Твір з картини для молодших школярів» Л.Л. Страхова, 2007р.
  2. "Ісаак Левітан" О. Д. Атрощенко, Л. І. Захаренкова, М. Н. Кисельов 2010р.

Поляков Матвій

Презентація створена учням того року навчання об'єднання "Комп'ютерна графіка та анімація"

Завантажити:

Попередній перегляд:

Щоб скористатися попереднім переглядом презентацій, створіть собі обліковий запис Google і увійдіть до нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

Виконав: учень МАУ ДО «СЮТ» Поляков Матвій Педагог: Полякова Наталія Павлівна Картина І. І. Левітана «Золота осінь»

Виконав: учень 3 А класу МАОУ «ЗОШ №45» Поляков Матвій Вчитель нач.

У картині «Золота осінь» І.І. Левітан постарався передати ту частину осені, яку в народі прийнято називати «бабиним літом».

На картині видно характерний російський краєвид. Спокійний осінній день сповнений світла. Сонце світить, але вже не так яскраво. Перед очима відкривається російський простір: поля, гаї, річка. Синє з білими хмарами небо на горизонті сходиться з лінією лісу. Вузька річка із невисокими берегами.

На задньому плані картини ми бачимо березовий гай у золотому осінньому оздобленні. На лівому березі річки стоять стрункі біло-жовті берізки і дві осинки з уже майже опалим листям.

Земля вкрита жовтуватою зів'ялою травою. Але якщо придивитися, то видно, що трава на передньому плані ще зелена, тільки почала жовтіти.

У глибині луки тече вузька річка з невисокими берегами. Річкова гладь здається нерухомою та холодною. На поверхні води відбивається світло небо з білими хмарами.

Золота осінь – це чарівна пора. Вона зачаровує красою. І немає сумних думок про майбутню довгу зиму.

Дякую за увагу!

І.І. Левітан «Лісове озеро»

Тема:Підготовка до написання твору на картині І. І. Левітана «Лісове озеро». Цілі уроку:

Ознайомити учнів із життям та творчістю І.І.Левітана; розвивати навички аналізу картини; сприяти емоційному сприйняттю творів мистецтва; виховувати естетичний смак; розвивати мову учнів, уміння логічно викладати свої думки; розвивати образне мислення; збагатити словниковий запас учнів; розвивати вміння викладати свої думки, аргументувати свою думку.

Заплановані результати:

Учні познайомляться з творчістю Ісака Ілліча Левітана, навчаться правильно складати план твору, підбирати виразні засоби, навчаться описувати картину, логічно викладати текст.


Картинна галерея

Ісаак Ілліч Левітан жив і працював у Росії сто років тому.

Він писав пейзажі - картини, що зображають природу.

Вони прагнув передати настрої, переживання, які викликає в людини природа.

Картини І. І. Левітана зберігаються у Третьяковській галереї

у Москві, у Російському музеї

у Петербурзі, у музеях інших міст Росії.

Сьогодні ми маємо відкрити дивовижний світ російського живопису. Ми познайомимося з творчістю видатного російського живописця І. І. Левітана, побачимо його картини.


Робота з картини І. Левітана «Лісове озеро»

Звернемося до картини.

- Великий італійський художник Л. Да Вінче сказав: "Живопис-поезія, яку бачать, а поезія - живопис, яку чують".

«Похмура пора! Очей чарівність!» - Так писав про осінь А.С. Пушкін. Осінь надихала поетів і художників створення шедеврів. Особливо гостро співаки природи відчували красу цієї пори року далеко від міста – у лісі, серед безкраїх полів, на березі озера. Осінь стала однією з провідних тем у творчості російського художника І.І. Левітана.

І.І. Левітан «Лісове озеро»


Що ти бачиш на передньому плані картини, а що вдалині?

Складається враження, що у картині розчиняється передній план. Він розпливається в глибині озера, в якому відбиваються вершини дерев, що оточили його довкола. Всю увагу глядача приковує глибина картини, тобто задній план.


Яку пору року і яку пору дня зобразив художник? Поясни, чому ти так думаєш.

Художник зобразив осінь. Переважання темних тонів, дає можливість дійти невтішного висновку, що це вечірній час заходу сонця. Жовті та освітлені західним сонячним промінням сосни окреслюють округлі краї берега.


Розкажи про воду озера. Чи завжди так яскраво, як на картині І. І. Левітана, відбиваються у воді береги?

У центрі картини митець написав чисте глибоке озеро.Цим автор намагався звернути увагу глядача саме на його головний предмет, якому приділялася особлива увага при написанні картини – до озера.


Лісове озеро в глушині. Осіннє небо дихає. І дивуватися не поспішає, Що ліс прозоріший і вищий. Загадково листям шарудить. А вітер воду трохи хитає, Наче він чогось шукає, Або про щось говорить Але сонно озеро мовчить. Можливо, чекає на щось згори? Коли ковзне проміння, Торкнуться хвиль, як метелики. Щоб їх живі вогники, Як зграї птахів, ………………зірвалися з даху, Розфарбувати похмурі дні.

Лісове озеро

Наталя Мурадова


Які фарби використав І. І. Левітан, створюючи цю картину?

Які почуття викликала

у тебе ця картина?

Якби ти потрапив на береги цього озера, що б там робив?

Як ти гадаєш, які звуки міг би ти почути на березі озера?

Які ще картини І. І. Левітана ти бачив?

Природа була головною темою Левітана. У картинах цього чудового художника скромна російська природа оживала, запам'яталася та полюбилася всім, хто знайомий із його творчістю.

Він відчував чарівну природу, чув чудову музику, переймався її дивовижною тишею.


Колись у «Рідної мови» Пройшла з картиною зустріч І в пам'яті яскраво! Що може бути простішим? Березовий гай, Осинки, луг, річка. Ах, «Золота осінь»! Красиві небо просинь, Село вдалині, Вода в річці світлішає, І озимина зеленіє. І так тепло щоці, І напливають мрії,

І. І. Левітан

Золота осінь. 1895 р.

Коли притисніть до берега На мить один щокою. А серце стрепенеться І радісно заб'ється Від краси такої!

Іван Єсаулков


І. І. Левітан Осінь. 1897 р.

На першому плані ліворуч Увійшла гілками до акварелі. Правіше утворюють сітку Дерева тонкі, голі гілки. Де-не-де зберігають вони листи. А фарби ніжні та чисті. Осінній день, спокійний, сірий, У своїй прозорій атмосфері. Задумлива тиша У цьому пейзажі нам видно. У ньому багато смутку та смутку. Пустельні береги і дали, Чи то ліс, чи то пагорби На тлі неба ми бачимо.

Ось, глядаче, ми й подивилися У Левітана акварелі! І осінь на одній видно – Яка чудова вона! У картині дуже поетична, Чарівна, лірічна І виразна річка: Її пустельні береги, Засипані суцільно листям; Річка полонить синьовою.

Іван Єсаулков


І. І. Левітан

Осінь. Яскравий день

Яка гарна була робота Під променистим небом! Пейзажу російського роздолля! У картині на передньому плані Плетінь, за ним порожнє поле, А праворуч від тину – галявина. Горять осінні дерева, За ними – хати та садиби. Закінчить обмолот село – Тоді річкою ллються весілля. Сьогодні день такий погожий І яскраво-сонячний при цьому. Хоч і осінь, але, схоже, Що настало бабине літо!

Хоч і осінь, але, схоже, Що настало бабине літо. Сьогодні день такий погожий І яскраво-сонячний при цьому! Запалили свої багаття дерева, Пожежа їх небо відбиває. Дочекалося від полів село Небаченого врожаю.

Снопи просушать, обмолотять - І знову люди будуть із хлібом.

Іван Єсаулков


Мовна підготовка

  • А) Підбери синоніми до слів: художник – живописець, пейзажист, майстер пензля, творить, пише. Картина – полотно, репродукція.
  • Б) Зверни увагу:

на передньому плані, тут, праворуч, ліворуч, поблизу, вдалині, вгорі.

  • в) Назва яких квітів та відтінків можна використовувати при описі?

Г) Словник

  • Картина, краєвид, зображення.
  • Художник (що робив?) писав, створював, працював, сфотографував, показав, відбив. На картині зображено, показано, зображено. Дієслова: думати, милуватися, захоплюватися, царювати, мріяти, тремтіти, пахнути, показати, виднітися, хотіти, любити.
  • Повітря (яке?) – прозоре, чисте, свіже.
  • Озеро (яке?) – Чисте, глибоке.
  • Листя (яка?) - Зелена, смарагдова, жовта, золота.
  • Сосни (які?) - Високі, стрункі, вічнозелені.

Складання плану твору

План.

1. Художник та його картина.

2. Опис картини І. Левітана ”Лісове озеро”.

3. Моє ставлення до картини.


Твір по картині І.І. Левітана «Лісове озеро»

Картина "Лісове озеро" була написана І.І. Левітаном у 1889 році. На ній зображено осінній пейзаж.

У центрі картини митець написав чисте глибоке озеро. І.І.Левітан використовував холодні тони.

На передньому плані картини зображені високі сосни з вічнозеленою хвоєю. Вони яскраво відбиваються з стрімкого берега в прозорій воді озера.

Вдалині по обидва береги яскравим золотом горить березовий гай. Повітря прозоре і свіже. Промені холодного осіннього сонця ковзають по жовтих, зелених, пурпурових верхівках дерев.

Ця картина викликала сумне почуття прощання з літом.


Твір по картині І.І. Левітана «Лісове озеро»

Широко розкинулося озеро картині І.І. Левітана. У ньому, як у дзеркалі, відбиваються дерева. Вздовж берега, як велика дружна родина, стоять сосни. Великі сосни, як тата, мами, бабусі та дідусі, а маленькі – це малюки.

На задньому плані – дерева, наче села Жар – птах і розпустив свій барвистий хвіст. А на правому березі, де темно, дерева грають у хованки із сонцем. Дивлячись на цю картину, я потрапив до цього тихого, казкового світу. Я почув спів птахів, шелест листя і легкі сплески води. Так і сидів би та слухав цю чарівну пісню природи.


  • Як ми працювали на уроці? Що вам сподобалось? Що нового впізнали? На другому уроці ми писатимемо твір. А щоб воно вийшло цікавим, необхідно домагатися зв'язності у викладі, барвистості в описі, правильної побудови речень, грамотного написання. Звертатися до орфографічних словників.

Список використаних джерел

  • Вірші.ру

http://stihi.ru/2010/09/27/2195

http://www.stihi.ru/2012/10/02/5921

http://www.stihi.ru/2013/09/29/2005

http://www.stihi.ru/2012/09/19/3154

  • http://papus666.narod.ru/clipart/m/molb/molb010.pngмольберт
  • Малюнки з підручника "Літературне читання" Е.Е.Кац

Вчитель початкових класів

МБОУ ЗОШ № 8 м. Моздока

Сук Наталія Іванівна

Ця презентація допоможе учням розкрити осінню тему у своєму творі. Хлопці побачать осінь у її різноманітності. Познайомляться з картинами відомих російських художників, на яких зображено осінь. Слайди презентації допоможуть хлопцям прочитати картину, усвідомити задум художника. Підготовча робота допоможе учням написати твір на цю тему.

Завантажити:

Попередній перегляд:

Щоб скористатися попереднім переглядом презентацій, створіть собі обліковий запис Google і увійдіть до нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

Пов'язала Осінь барвистий фартух І відерця з фарбами взяла. Рано вранці, проходячи парком, листя позолотою обвела.

Ф.І.Тютчев Є в осені первісної Коротка, але чудова пора – Весь день стоїть як би кришталевий, І променисті вечори…

Іван Іванович Шишкін

Закружляла осінь Руді хуртовини, Золоте листя З кленів полетіло...

Олексій Кіндрійович Саврасов

А.С.Пушкін Похмура пора! Очей чарівність! Приємна мені твоя прощальна краса - люблю я пишне в'янення природи, В багрець і золото одягнені ліси ...

Ісаак Ілліч Левітан

"Золота осінь"

К. Кедров Скинуло кафтан зелений літо, Відсвистіли жайворонки вдосталь. Осінь, у шубу жовту одягнена, По лісах з мітелкою пройшлася.

Що перед нами? картина Ісаака Левітана «Золота осінь»

Що митець зобразив на картині? зобразив природу восени

Що бачимо на передньому плані картини? березовий гай (березовий лісок)

Опиши берізки. листочки берізки стали … багато листя … під березками лежить …

Що бачимо на задньому плані картини? ліс, поле посаджена озима пшениця на вже зійшла і …

Що ще митець зобразив на картині? річку в ода …. холодна х удожник зобразив воду ….

Який день? з сонячний … осяює все …

Вам сподобалася картина Левітана? Чому вона вам сподобалася?


За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

Твір по картині І.І.Левітана "Золота осінь"

Розробка уроку російської у 3 класі Тема: Твір по картині І.І. Левітана «Золота осінь» У початкових класах діти описують картину з питань, виявляючи, по-перше, тему карти.

Урок – твір за картиною І. Левітана «Золота осінь»

Тема: Твір по картині І.Левітана «Золота осінь»Мета: вчити дітей писати твір з репродукції картини І.Левітана «Золота осінь», підвищувати грамотність учнів, проводячи словниково-орфографічну...