Заняття з малювання у підготовчій групі "наші зимові забави" навчально-методичний матеріал із малювання (підготовча група) на тему. Конспект заняття з малювання «Наші зимові забави Конспекти занять із зимових забав підготовча група

Конспект заняття з малювання у старшій групі

«Зимові забави»

Швецова Є.А.

Ціль:Вчити використовувати техніку нетрадиційного малювання під час зображення зимових візерунків: малювання на піні (монотипія).

Завдання:

- закріпити вміння дітей класифікувати предмети;

Закріпити знання дітей про сезонні зміни у природі;

Виховувати у дітей емоційну чуйність, уміння бачити і

розуміти красу природи, формувати естетичні почуття.

Закріпити прийоми малювання пензлем.

Інтеграція освітніх галузей:пізнання, комунікація, художня творчість.

Матеріали: ключка, парасолька, гумові чоботи, рукавиці, рукавиці, бадмінтон, лижі дитячі пластик, іграшки для піску, сонячні окуляри, граблі. Зображення різних видів спорту.

Хід заняття.

Всі ці предмети заздалегідь розкласти групи у різних місцях. Діти входять до групи.

П: У нас у групі нещодавно були гості. Вони поспішали, і йдучи, забули в групі деякі свої речі. Подзвонили мені і попросили зібрати та передати їх. Давайте знайдемо їх.

Діти ходять групою і приносять предмети, які ніколи в ній не знаходилися і складають на стіл.

З.: Давайте розглянемо те, що ви знайшли.

Діти перераховують назви предметів, навіщо і коли вони потрібні. (Журавлина взимку, грати в хокей; бадмінтон влітку і т. д.)

В.: Ви помітили, що на столі знаходяться предмети, які відносяться до певної пори року.

Д.: Так. Лижі……до зими, граблі…….до весни, парасолька……до осені, окуляри…..до літа.

З.: Хлопці, а ви не здогадалися, що за гості приходили до нас?

Д.: Зима, весна, літо, осінь (пори року).

В.: Молодці. А як тепер ми повернемо ці речі назад, їх власникам?

Д.: варіанти відповідей.

В.: Речі можна повернути, дочекавшись почергово кожну пору року. Восени віддамо граблі, влітку…, навесні…., влітку….

В.: А які речі, яку пору року ми можемо повернути зараз?

З.: Для чого потрібні ці речі одним словом?

Д.: Для гр.

В.: у які ще ігри ми граємо взимку.

Д.: варіанти відповідей

Вибрати із запропонованих картинок із зображенням різних видів спорту, картинки, що відносяться до зимових.

П.: Грати люблять не лише діти, а й природа з вами. Так, так. Як ви думаєте, як може грати, бавитися з нами природа? (щекотати щічки снігом, пощипати ніс морозцем, підганяти сильним вітерцем).

Але найулюбленіша забава - малювати малюнки на шибках вікон. Як вони називаються? Як ви вважаєте, хто саме їх малює?

Д.: морозні візерунки (зимові). Малює мороз.

За наявності морозних візерунків на вікнах групи їх можна розглянути разом із дітьми. Якщо ні, то можна скористатися ноутбуком – показати в електронному варіанті (обігравши, як лист від морозу).

Конспект заняття на тему «Наші зимові забави»

ЦІЛІ ЗАНЯТТЯ

Розвивати творчу уяву.

Вчити використовувати різну техніку при малюванні: набризок, малювання по стиснутому папері.

Розвивати почуття кольору та композиції.

Розвивати тонкі рухи дрібної моторики руки.

УСТАТКУВАННЯ

Білий папір, акварель, білиць пензля; музичний твір В.О. Моцарта "Катання на санях".

ПІДГОТОВКА

Розглядаються спеціальні картини, репродукції, ілюстрації до книг, що зображують зимові ігри та забави дітей.

Методи: словесні (пояснення, роз'яснення), наочно дієві (демонстрація, ілюстрація).

* * *

Вихователь разом із дітьми згадує зимові забави (катання на санчатах, ковзанах, лижах; ігри в сніжки; ліплення снігової баби та ін.). Читає короткі вірші,

пропонує відгадати загадки.

Сніг

Сніг, сніг паморочиться,

Біла вся вулиця!

Зібралися ми в гурток,

Закрутились, як сніжок.

А. Барто

* * *

Все обличчя та руки

Заліпив мені сніг.

Мені в кучугурі - горе,

А хлопцям – сміх!

І. Суріков

Загадки

На прогулянці бігуни

Одинакової довжини

Через луг до берізки

Тягнуть дві смужки…

(Лижі.)

Біл, та не цукор, немає ніг, а йде.

(Сніг.)

Що за безглузда людина

Пробрався о двадцять

перше століття?

Морквина - ніс, у руці -

мітла,

Боїться сонця та тепла.

(Сніговик.)

Мене ляскали лопатою,

Мене зробили горбатою,

Мене били, били.

Крижаною водою облили,

І скотилися всі потім

З мого горба гуртом.

(Снігова гірка.)

Вихователь.

Сьогодні ви малюватимете на стиснутому папері. Для цього спочатку необхідно зім'яти і стиснути папір, потім лист розправити і на нього нанести малюнок.

Діти виконують завдання.

У середині заняття проводиться пальчикова гімнастика.

Пальчикова гімнастика

«Ми у двір пішли гуляти»

Раз, два, три, чотири, п'ять, Ми надвір пішли гуляти.

Загинають пальчики поодинці. «Ідуть» по столу вказівним та середнім пальчиками.

Бабу сніжну ліпили,

«Ліплять» грудочку двома долонями.

Пташок крихтами годували,

«Крішать хліба» всіма пальчиками.

З гірки ми потім каталися,

Ведуть вказівним пальцем правої руки по лівій долоні.

А ще у снігу валялися.

Кладуть долоні на стіл то однією, то іншою стороною.

Всі в снігу прийшли додому, З'їли суп і спати лягли.

Обтрушують долоні. Рухи уявною ложкою, потім руки під щоку.

Наприкінці заняття діти роблять невеликий набризок для надання малюнку завершеності.

Потім малюнки аналізуються. Обговорюється кожна картинка: що у ньому зображено, що вдалося відобразити, що вимагає доопрацювання. Після закінчення заняття хлопці розповідають вірші про зиму та зимові забави.

ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ

На цьому занятті розвивається творча уява, абстрактне мислення. Зображення на стиснутому папері відкриває нові можливості, малюючи по складках паперу дитина відкриває нові образи, форми, найповніше використовуючи свою уяву. Малюнки на тему зими за допомогою такої техніки виходять об'ємними.

Конспект безпосередньо освітньої діяльності.

Група: старша
Вид проведення: Малювання.
Тема: «Зимові забави»
Мета: Ознайомлення дітей із передачею у малюнку свого ставлення до зими та зимових ігор.
Завдання:
Вчити дітей малювати сніговика нетрадиційною технікою малювання «печатками з картоплі»;
Вчити правильно, розташовувати зображення на аркуші паперу;
Удосконалювати технічні навички;
Розвивати художньо-творчі здібності;
Виховувати позитивне ставлення до природи.
Матеріал та обладнання: іграшка мавпочка, блакитний тонований папір, гуаш, білизни пензля, печатки з картоплі, баночки з водою.
Методи та прийоми: Розповідь, показ, питання дітям, контроль за діяльністю дітей.
Атрибути естетики: серветки.
ХІД
Структурні етапи освітньої діяльності
Діяльність вихователя
Діяльність дітей

I. Вступна частина.

а) створення атмосфери емоційно – естетичного сприйняття предмета, до виконання;

I. Основна частина.

Показ готового малюнка

б) показ технологічних прийомів

в) якісний аналіз малюнка;

III. Заключна частина.

Сонце гріє землю слабо, Ночами тріщить мороз.
- Про яку пору року вірш? (Про зиму) - Чому ви так думаєте? (Сонце майже не гріє, на вулиці холодно, тріскотять морози) - Хлопці, сьогодні ми з вами поговоримо про зимові забави. Я вам загадаю про них загадки, а ви уважно слухайте:
Все літо стояли зиму чекали. дочекалися пори, Побігли з гори (санки) Чому ви так думаєте? (Влітку санки не потрібні, тому що снігу немає) Ви любите кататися на санках?
Слухайте таку загадку: Дерев'яні коні по снігу скачуть, а в сніг не провалюються (лижі). Чому ви так думаєте? (лижі ковзають снігом). Мене ляскали лопатою, мене зробили горбатою, мене били, били, крижаною водою облили. І скотилися всі потім з мого горба гуртом (гірка) Чому? Правильно, слухайте таку загадку.
Що за безглузда людина пробралася в 20 століття: морквина ніс, у руці мітла. боїться сонця та тепла? (Сніговик) Показує картинки.
Чому сніговик боїться сонця і тепла? (Він розтане.) У яку погоду ліплять сніговика? Чому його не ліплять у сильний мороз? (У морозну погоду сніг не ліпиться, У сніжинок ламаються промінчики.) Молодці, хлопці! Ви добре відгадали загадки!
Хлопці, до нас у гості хтось стукає? Подивіться, до нас у гості мавпочка приїхала. Тільки вона чомусь невесела? Зараз я дізнаюся, що в неї сталося? Виявляється, мавпочці сподобалася наша зима, а в Африці, де вона живе – зими ніколи не буває. Їй дуже хочеться показати своїм подружкам нашу російську зиму, як падають сніжинки, як хлопці ліплять сніговика. Адже в Африці цього нема. Вона хотіла сніг відвести, але ж його не довезеш, він розтане. Подумайте, хлопці, як ми можемо допомогти мавпці? (Ми можемо намалювати зиму.) Сьогодні ви малюватимете сніговика.
Щоб його виконати, подивіться на етапи. З скільки частин складається? На якому тлі? Якого кольору? Як він оздоблений? Що його оточує?
Спочатку необхідно намалювати кучугури, снігові дерева білою гуашшю, сніговиків, падіння сніжинки. Як ви вважаєте, з чого потрібно почати? (З кучугур.) Правильно. А яким пензлем зручніше буде малювати? (Товстій.)
Добре. Подивіться, візьмемо на товсту кисть білу гуаш, і отак плавними рухами малюємо кучугури. Не шкодуйте фарби, беріть більше на кисть. Молодці! Так, тепер ми з вами приступаємо до зображення сніговика, допоможуть нам печатки з картоплі. Ми намалюємо, як ліпили сніговика. Розташувати сніговика можна по-різному – у центрі, з боків. А малювати його будемо відбитком печатки з картоплі. Подивіться перед вами 3 печатки картоплі різної величини. Чому? (Сніговика ліплять із 3 снігових коміків різного розміру. Перший - найбільший, другий поменше, а третій - найменший.) Правильно, хлопці, ліплять сніговика зі снігових коміків різного розміру: від найбільшого, що лежить на землі, до найменшого, тобто до голови. Отже, ми беремо правою рукою найбільшу печатку картоплі, зрізом донизу, акуратно опускаємо в білу гуаш, трохи в ній «потопчемося», потім переносимо на аркуш. Далі ми беремо меншу картоплю, щільно ставимо на велику грудку, а потім найменшу. Ось якого гарного сніговика ми зліпили! Наші ручки замерзли на снігу, розігріємо пальчики і пограємо.
Пальчикова гімнастика. «Ми у двір пішли гуляти»
Раз, два, три, чотири, п'ять. Ми надвір пішли гуляти. (Загинають пальчики по одному. «Ідуть по столу вказівним і середнім пальчиками» Бабу сніжну ліпили, («Ліплять» грудочок двома долонями.) Пташок крихтами годували, («Крішать хлібців» усіма пальчиками») З гірки ми потім каталися, (Ведуть вказівним) пальцем правої руки по долоні лівої.) А ще в снігу валялися. .)
Фарба вже підсохла, я пропоную вам малювати сніговика, використовуючи фарби за вашим бажанням. Але спершу скажіть, чого не вистачає у ваших сніговиків? (носа, шапки, рук і ніг) Правильно, давайте домалюємо. Сніг, сніг паморочиться, біла вся вулиця. Пропоную вам намалювати сніжинки. Пам'ятайте, у сніжинки 6 промінців, вона дуже крихітна. Малювати їх треба маленькими, кінчиком тонкої кисті.
Хлопці, розставимо наші малюнки і мавпочка на них подивиться.
Мавпа світилася від радості: їй дуже сподобалися ваші малюнки. Особливо ті, де багато насипано снігу, вона вперше побачила сніговиків. Вона каже вам «дякую», але не прощається. Коли малюнки висохнуть, ми їх складемо ось у цю красиву татку та подаруємо їх їй. Вона покаже їх своїм друзям і розповість усе, що знає про нашу російську зиму.

Відповідають на запитання

Відгадують загадки

Самостійна діяльність дітей

Відповідають на запитання

Планують свою діяльність

Аналізують рисунок

Виконують пальчикову гімнастику
Виставляють свої малюнки


Конспект заняття з малювання для підготовчої групи
Тема: «Весняні мотиви»
Ціль: Використання на заняттях з ІЗО емоційного досвіду дітей. Прийоми нетрадиційних методик у малюванні.
Завдання: Формувати у дітей тепле, трепетне ставлення до неживих образів природи, вміння відчувати її красу та досконалість. Передавати на малюнку радісний настрій, пов'язаний із приходом весни. Вчити зливанню фарб.
Матеріал: альбомні листи, ватяні тампони, акварель, кисті №3, №1.
Попередня робота: спостереження за явищами весняної природи на прогулянках. Читання віршів про весну, розгляд ілюстрацій, картин, листівок.
Хід заняття
1. – Діти ви звернули увагу, що змінилося у нашому кабінеті?
- Вранці світить яскраве сонце. Воно тепле лагідне. А настрій у вас який? (радісне, веселе)
– А чому? (Прийшла весна). Діти підходять до вікна і спостерігають, якого кольору небо, який став обрій, сніг вдалині темніє.
– Тому що з'явилися проталіни.
– А що таке проталіни?
- Сніг тане у деяких місцях і з'являються чорні плями.
- Давайте згадаємо, як ви йшли вранці до дитячого садка, що особливого бачили, а може, чули.
- Світить сонце, воно гріє, з'являються калюжі на сонячному боці.
- На деревах з'являються бруньки.
- Щебечуть птахи (які). - А помітили, яким стало повітря? Він особливий, весняний, свіжий.
– Природа оживає після зимової холоднечі.
Читання вірша «Весна» І. Токмакової.
До нас весна крокує швидкими кроками,
І кучугури тануть під її ногами.
Чорні проталини на полях видно.
Мабуть, дуже теплі ноги навесні.
2. Запропонувати дітям намалювати картинку про весну.
- Як можна цікаво зобразити весну?
Показ виконання:
Ватним тампоном змочити лист, потім у верхню частину вносимо синю фарбу (колір повинен розпливатися плямами). Нижню частину малюємо червоною фарбою (встає сонце). Відразу ж на сирому тлі малюємо гілки чагарника. Виходить розпливчасте зображення малюнку.
-Ранок ранній, туманний, повітря ніби коливається зігрітий сонячними променями.
Нирки малюємо (біла фарба) примокуємо вказівним пальцем (мазок).3. Діти виконують роботу на своїх аркушах. Слідкувати, щоб діти малювали плавний перехід фарб.
4. Аналіз: діти дивляться свої малюнки, розповідають про свої враження. Вибирають найвдаліші роботи, ніж вони сподобалися.


Додані файли

Наталія Андрєєва

Конспект заняття з малювання у підготовчій групі« Зимові забави»

Програмний зміст:

Продовжувати вчити дітей передавати людину у русі.

Розвивати вміння замислювати зміст свого малюнка та доводити задум до кінця.

Виховувати бажання радіти гарним малюнкам своїх друзів.

Матеріал: ілюстрації зимових забав, акварельні фарби, альбомний лист блакитного кольору, біла гуаш.

Хід заняття:

Хлопці, яка зараз пора року?

Скажіть, будь ласка, за що ви любите зиму?

Взимку багато снігу, можна грати у сніжки, кататися на санчатах, лижах. Ліпить снігову бабу, будувати зі снігу фортецю. Взимку весело грати.

Діти давайте з вами уявимо, що ми зараз на зимової прогулянки. Пограйте у свої улюблені ігри: сніжки, покатайтеся на лижах, на ковзанах (діти проходять на килим та імітують рухи).

Ось, як весело ми пограли, а тепер подивіться в які зимові

забавилюблять грати інші хлопці (Показ ілюстрацій зимових забав) .

Скажіть, який одяг треба одягати для ігор на вулиці взимку?

-Теплу: штани, шапку, куртку, валянки, рукавиці, хустку.

А тепер я вам пропоную намалювати зимові забави, в які любите грати

ви. (Діти сідають за столи та починають малювати- Самостійна робота дітей)

В кінці заняттярозглядаємо всі роботи та у діти обирають найкращі.

Публікації на тему:

Конспект інтегрованого заняття з використанням ІКТ у другій молодшій групі «Зимові забави Сніговика»Інтегроване заняття з використанням ІКТ у 2 молодшій групі «Зимові забави Сніговика» Мета: Розвивати активність та допитливість.

Конспект відкритого заняття з розвитку мови у середній групі «Зимові забави»Конспект відкритого заняття з розвитку зв'язного мовлення «Зимові розваги» у середній групі. Цілі: - закріплювати знання дітей про зиму, зимові.

Конспект відкритого заняття з розвитку мови з використанням мнемотехніки в середній групі «Зимові забави»Конспект відкритого заняття у середній групі з розвитку мовлення з використанням мнемотехніки «Зимові забави» Мета: складання описового.

Конспект заняття з розвитку мови у молодшій групі «Зима. Зимові забави»Тема: «Зима. Зимові забави» Завдання: Освітні: навчити називати основні ознаки зими, вчити відгадувати загадки, складати речення.

Конспект заняття з розвитку мови у другій молодшій групі «Зимові забави»Мета: Дати уявлення про ознаки зими та зимові забави. Завдання: 1. Освітні: Вчити дітей відгадувати вірші-загадки про зиму.

Конспект заняття із соціально-комунікативного розвитку в середній групі «Зимові забави»Конспект заняття з соціально-комунікативного розвитку в середній групі на тему: «Зимові забави». Мета: Розширити словниковий запас дітей.

Конспект заняття у старшій групі «Улюблені зимові забави»Мета: вчити передавати у малюнку своє ставлення до зими та зимових ігор. Завдання: вчити дітей малювати сніговика нетрадиційною технікою.